Wybór idealnego legowiska

Jak wybrać najlepsze legowisko dla psa?

Decydujesz się na zakup lub adopcję czworonożnego przyjaciela? A może pod Twoim dachem mieszka już jeden z nich, ale dopiero teraz nadszedł moment na świadomy wybór legowiska? Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwa decyzja, dlatego zanim ją podejmiemy należy wziąć pod uwagę kilka aspektów – wiek, rozmiar, charakter naszego zwierzaka.

Jak dobrać legowisko dla psa?

Zacznijmy od tego, dlaczego psiak powinien mieć swoje własne legowisko, pomimo tego, że nie masz nic przeciwko jego obecności w Twojej sypialni. Każdy pupil powinien mieć możliwość wyboru – legowisko będzie dla niego schronieniem i bezpiecznym miejscem. Przy wyborze legowiska przede wszystkim musimy kierować się rozmiarem. Posłanie będzie dla psa wygodne, kiedy nie będzie ograniczało jego swobody i na którym zmieści się w całości. Jeżeli masz wątpliwości, w prosty sposób możesz sobie z nimi poradzić – zmierz psa od czubka nosa do nasady ogona, a do wyniku dodaj kilkanaście centymetrów zapasu, taki pomiar da Ci pewność co do odpowiedniej wielkości legowiska.

Ta zasada sprawdzi się również przy szczeniaku, pamiętajmy jednak, że wraz z jego wzrostem legowisko powinno być wymieniane.

Jaki rodzaj legowiska wybrać?

Wspominaliśmy o tym, że charakter zwierzaka również powinien mieć znaczenie przy wyborze legowiska. Zanim zdecydujecie się na konkretny model posłania, poświęćcie trochę czasu i zaobserwujcie jakie Wasz psiak ma preferencje. Gdzie zazwyczaj śpi i odpoczywa? Na kanapie, łóżku czy na podłodze? Dzięki temu w łatwy sposób dowiemy się gdzie jest mu najwygodniej, a na tej podstawie wybierzemy rodzaj jego legowiska.

Wygląd legowiska

Być może dla pupila nie jest to najważniejszy punkt, natomiast właścicielowi zależy, aby legowisko było nie tylko bezpieczne i wygodne, ale też pięknie wyglądało i pasowało do wnętrza pomieszczenia. Wszystkie nasze produkty dostępne są w wielu formach i wersjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju.

Gdzie ustawić legowisko?

Po wybraniu rozmiaru i rodzaju legowiska nadchodzi moment, w którym musimy ustawić je w naszym domu. Powinno być to miejsce ciche i spokojne, aby umożliwić naszemu pupilowi komfortowy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że nasz pies potrzebuje stałego kontaktu z domownikami i możliwości ich obserwowania – nie sprawiajmy, aby czuł się samotny i nie umiejscawiajmy posłania w osobnym pomieszczeniu.

Higiena psiego legowiska

Mamy już idealne legowisko, pamiętajmy więc o tym, by o nie dbać. Legowisko powinno być prane lub czyszczone raz w miesiącu przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Aby Wam to ułatwić pokrowce naszych legowisk zapinane są na zamek, dzięki czemu z łatwością wypierzecie je w pralce.

Komentarze