Odpowiednie karmienie Twojego pupila

Odpowiednie karmienie Twojego pupila

Odpowiednie karmienie Twojego pupila

Odpowiednie karmienie zwierzaków jest bardzo ważne dla ich samopoczucia, trawienia i co najważniejsze – dla ich zdrowia. Podstawą dobrze zbilansowanej diety zwierzaka jest przede wszystkim duża ilość składników odżywczych, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, które spowodują, że Twój pupil będzie cieszył się zdrowiem przez dłuuugie lata!

Odpowiednie jedzenie dla czworonoga!

Prawidłowo zbilansowany posiłek psiaka powinien zawierać 70% mięsa i 25% warzyw i owoców. Oprócz tego, możemy dorzucić 5% zbóż, które również zawierają składniki odżywcze, które odgrywają ważną rolę w organizmie zwierzaków. Wydawać się może, że te stworzenia mogłyby jeść suchą bądź mokrą karmę i to nie jest błąd! Jednak warto wziąć pod uwagę, aby karma odpowiadała potrzebom psa i raczej nie była daniem, która będzie jedynym sposobem odżywiania pupila.

A co z kotami?

Koty z natury są bardzo spokojnymi zwierzętami, które nie potrzebują tyle energii jak psy, lecz jak wiadomo, każdy organizm jej potrzebuje jak kwiat wody. A co dodaje nam energii i poczucia sytości przez dłuższy czas? Białko! Podstawowym składnikiem kocich posiłków jest białko zwierzęce, ponieważ zawiera wszystkie aminokwasy, które są potrzebne futrzakowi. Do jedzenia warto również dodać surowe mięso (oprócz wieprzowiny!), które jest bogate w witaminy. Oprócz tego można dodać taurynę i również kocią karmę, lecz nie w dużej ilości. Wyeliminować zboże i krowie mleko!

Ergonomia podczas karmienia zwierzaków

Przy każdym posiłku warto zadbać o bezpieczeństwo, nie tylko o nasze, ale i również naszych pupili. Żeby zwierzakowi nic się nie stało, warto zminimalizować zagrożenie do 0% czyli:

  • usunąć wszystkie przedmioty zagrażające zdrowiu pupila podczas jedzenia
  • sprawdzić czy na pewno w jedzeniu nie ma czegoś co może zaszkodzić zdrowiu zwierzęcia
  • podłożyć pod miskę matę/kocyk/ręcznik antypoślizgowy
  • zadbać o jego postawę podczas jedzenia

A co jeśli kocyk, ręcznik czy mata nie pomagają i miska nie stoi w miejscu, a Twój zwierzak cały czas się w wymuszonej i nieprawidłowej pozycji schyla po jedzenie? Warto wtedy sięgnąć po nasz Bar Tivoli – zestaw miseczek dla zwierząt z designerskim stojakiem. 

Bar Tivoli dostępny jest w dwóch rozmiarach

Produkt zapewnia bezpieczne dla zwierząt przyjmowanie pokarmów – w najlepszej pozycji dla ich zdrowia i postawy. Tym samym poza komfortem jedzenia i picia dają psom ras małych oraz kotom dużo bezpieczeństwa. Natomiast sam stojak w swoim designie wpasowuje się w każde wnętrze – jest minimalistyczny i bardzo klasyczny. Wykonany jest z naturalnego, litego drewna sosnowego najwyższej jakości, zaimpregnowanego naturalnym olejem. Atutem baru są również 2 porcelanowe miseczki, które można bezpiecznie myć w zmywarce. 

Komfort i bezpieczeństwo również podczas jedzenia!

Komentarze