Bezpieczne zabawki dla psa i kota – jak je wybrać?

Twój zwierzak ma dużo energii, ale mało możliwości do jej rozładowania? A może ktoś znajomy adoptował nowego zwierzaka, więc szukasz małego prezentu powitalnego? Chcesz mieć pewność, że podczas zabawy produkt nie będzie zagrożeniem dla Twojego czworonoga? Warto znaleźć zabawkę, która będzie dla niego bezpieczna, posłuży mu na długie godziny beztroskiej zabawy, a nawet będzie odpowiednia nie tylko do zabawy, ale i odpoczynku.

Jakie zabawki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele zabawek dla psów i kotów, przy ich wyborze ważne jest, aby dostosować ją do rozmiaru zwierzaka. Zapewni mu to komfortową zabawę i nie stworzy zagrożenia dla jego zdrowia. Również wielofunkcyjność jest bardzo ważna. Nasz produkt – welurowa kostka Vasto, może spełniać wiele funkcji. Gryzak oprócz zabawy i aportowania, może służyć do podpierania główki w trakcie wypoczynku po aktywności, dodatkowo dostępny jest w dwóch rozmiarach, dla mniejszych lub większych czworonogów oraz można ją prać ręcznie.

Jak zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo przy zabawie?

Warto pamiętać, żeby nie pozwalać zwierzakowi na zabawę naszymi rzeczami np.: ubraniami, butami, sprzętami. Pozwolenie na takie zachowanie może spowodować nie tylko zniszczenia czy też problemy z zachowaniem, ale też zwierzak w każdym momencie może połknąć jakiś element, co spowoduje zagrożenie dla jego zdrowia czy życia. Należy również monitorować stan posiadanych zabawek, jest to szczególnie ważne przy produktach z wypustkami, łatwymi do odgryzienia. Kolejny produkt z gamy naszych zabawek dla zwierzaków – piłka Prato – będzie bezpiecznym rozwiązaniem.

Piłka Prato to miękka piłka stworzona do zabawy dla czworonogów jest pięknym akcesorium do biegania za nim, gryzienia czy aportowania. Dostępna jest w kilku kolorach i nadaje się do prania ręcznego.

Dla bezpieczeństwa pieska czy kotka należy regularnie sprawdzać stan zabawek!

Wygląd zabawek

Twój zwierzak na pewno ucieszy się z nowej zabawki bez względu na jej kolor. Jeśli jednak zamierzamy kupić zabawkę, która będzie używana do aportowania należy pamiętać, że psy widzą barwy inaczej niż ludzie. Dobrym wyborem będzie produkt niebieski albo posiadający więcej niż jeden kolor, aby był łatwo widoczny i przyciągał uwagę. 

Jeśli jednak ma służyć jako zwykły gryzak, to kolory, które wybierzemy są kwestią gustu. 

W naszej ofercie znajdują się ręcznie robione zabawki, dwukolorowe lub w jednolitych barwach, więc na pewno znajdziesz tą odpowiednią dla Twojego pupila.

Komentarze